- Myydään
- Viihtyisä vapaa-ajanpaikka kolmeen ilmansuuntaan
- 25.4 kl 18:22
Viihtyisä vapaa-ajanpaikka kolmeen ilmansuuntaan
72 000 €
Etsitkö omaa rauhallista paikkaa rentoutumiseen, jossa meri on lähellä.
Nyt on mahdollisuus hankkia ainutlaatuinen 2000 m² saaristotontti saarella Revöfjärdenillä, Björköby. Täällä nautit auringosta pitkin päivää kaikkien ilmansuuntien terassien sekä etelään, itään ja pohjoiseen avautuvan rantaviivan ansiosta.
Päärakennuksena toiminut mökki on tukeva, 70-luvun 25 m² paneloitu hirsirakennus. Kamiina ja takkasydän pitävät mökin lämpimänä ja viihtyisänä varhaisesta keväästä myöhäiseen syksyyn. Saunan uuni lämmittää myös tiiliseinän, joka levittää miellyttävää jälkilämpöä pitkään.
* Sähkö saadaan aurinkopaneelista ja aggregaatista
* Venematka on alle kilometrin
* Saarella on suojaisat venepaikat sekä pohjois- että eteläpuolella
* Lyhyt matka vesipisteelle Björkötien varrella
* Rannassa sekä syvää vettä veneelle ja uimiseen että lapsiystävällinen matala ranta
* Erinomaiset kalavedet suoraan laiturin edustalla
Kiinteistöstä on pidetty hyvää huolta, ja siihen on tehty merkittäviä päivityksiä viime vuosina:
* 2025: Täysin uusi terassi mökillä sekä uusi kansi ja tikkaat uimalaiturilla. Varaston ja puuseen ulkopintojen maalaus
* 2021: Uusi * saunan kiuas asennettu ja mökin ulkomaalaus
* 2020: Mökin huopakaton uusiminen
Tontilla on lisäksi varasto sekä vanhempi huonokuntoinen mökki. Vanhemmassa mökissä on tehty osittainen sisäpintojen kunnostus ja se on varustettu Upo-kamiinalla. Viime vuodet rakennus on toiminut varastona. Kädentaitajalle tässä on oiva kohde täysremonttiin tai mahdollisuus rakentaa kokonaan uusi päärakennus.
Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja ja kuvia, tai varaa oma esittelyaikasi!
| Ilmoittaja: |
Annika |
Sijainti: |
65870 Björköby Näytä kartalla |
| Osasto: |
Huvilat |
Tyyppi: |
Myydään |